OLD TESTAMENT/HEBREW BIBLE (GT) | NEW TESTAMENT (NT) | CHURCH HISTORY (KH) | SYSTEMATIC THEOLOGY (ST) | MISSIOLOGY (MV) | PRACTICAL THEOLOGY (PT) | PHILOSOPHY OF RELIGIOUS EDUCATION (RP) | RELIGIOUS STUDIES (RV) | PSYCHOLOGY OF RELIGION (RPSY) | SOCIAL SCIENCES (SAM) | PEDAGOGIKK

OLD TESTAMENT/HEBREW BIBLE (GT)

Granerød, Gard
Professor i seksjonsleder GT
E-mail: Gard.Granerod@mf.no
Phone: 22590651
Kontor: 331
Joachimsen, Kristin
Professor
E-mail: Kristin.Joachimsen@mf.no
Phone: 22590640
Kontor: 339
Monger, Matthew Phillip
Stipendiat
E-mail: Matthew.P.Monger@mf.no
Phone: 22590649
Kontor: 478C
Sæbø, Magne
Professor emeritus
E-mail: Magne.Sabo@mf.no
Wergeland, Andrew Donald
Universitetslektor i hebraisk
E-mail: Andrew.Wergeland@mf.no
Phone: 22590610
Kontor: 475
Weyde, Karl William
Professor emeritus
E-mail: Karl.W.Weyde@mf.no

NEW TESTAMENT (NT)

Aarflot, Christine Henriksen
Stipendiat
E-mail: Christine.H.Aarflot@mf.no
Phone: 22590596
Kontor: 370A
Baasland, Ernst
Professor emeritus
Filtvedt, Ole Jakob
Postdoktor
E-mail: Ole.J.Filtvedt@mf.no
Phone: 22590657
Kontor: 478B
Hvalvik, Reidar
Professor i seksjonsleder NT
E-mail: Reidar.Hvalvik@mf.no
Phone: 22590535
Kontor: 338
Jensen, Morten Hørning
Professor II
E-mail: Morten.H.Jensen@mf.no
Phone: 22590500
Osnes, Torunn
Stipendiat
E-mail: Torunn.Osnes@mf.no
Phone: 22590642
Kontor: 424
Sandnes, Karl Olav
Professor
E-mail: Karl.O.Sandnes@mf.no
Phone: 22590537
Kontor: 342
Sandvei, Bjørn Helge
Førstelektor emeritus
E-mail: Bjorn.H.Sandvei@mf.no
Synnes, Martin
Førsteamanuensis emeritus
E-mail: Martin.Synnes@mf.no
Sætre, Per Kristian Hovden
Stipendiat
E-mail: Per.K.Satre@mf.no
Phone: 22590561
Kontor: 321A
Tveito, Hanne Birgitte Sødal
Universitetslektor
E-mail: Hanne.S.Tveito@mf.no
Phone: 22590613
Kontor: 468
Wehus, Glenn Øystein
Førstelektor i gresk
E-mail: Glenn.O.Wehus@mf.no
Phone: 22590611
Kontor: 469

CHURCH HISTORY (KH)

Aarflot, Andreas
Professor emeritus
Aavitsland, Kristin Bliksrud
Professor
E-mail: Kristin.B.Aavitsland@mf.no
Phone: 22590615
Kontor: 343
Bonde, Line Melballe
Stipendiat
E-mail: Line.M.Bonde@mf.no
Phone: 22590502
Kontor: 370C
Czaika, Otfried
Professor
E-mail: Otfried.Czaika@mf.no
Phone: 22590581
Kontor: 340
Ghica, Victor
Professor
E-mail: Victor.Ghica@mf.no
Phone: 22590577
Kontor: 478E
Haga, Joar
Postdoktor
E-mail: Joar.Haga@mf.no
Phone: 22590650
Kontor: 370C
Kaufman, John Wayne
Førsteamanuensis i Avd.leder og seksjonsleder KH
E-mail: John.W.Kaufman@mf.no
Phone: 22590626
Kontor: 341
Norseth, Kristin
Førsteamanuensis i kirke- og misjonshistorie
E-mail: Kristin.Norseth@mf.no
Phone: 22590532
Kontor: 324C
Oftestad, Bernt T.
Professor emeritus
Oftestad, Eivor Andersen
Forsker
E-mail: E.A.Oftestad@mf.no
Phone: 22590614
Kontor: 367C
Schumacher, Jan
Førsteamanuensis emeritus
E-mail: Jan.Schumacher@mf.no
Skarsaune, Oskar
Professor emeritus
E-mail: Oskar.Skarsaune@mf.no
Torgersen, Harald Brummenæs
Stipendiat
E-mail: Harald.Torgersen@mf.no
Phone: 22590630
Kontor: 366

SYSTEMATIC THEOLOGY (ST)

Asheim, Ivar
Professor emeritus
E-mail: Ivar.Asheim@mf.no
Austad, Torleiv
Professor emeritus
E-mail: Torleiv.Austad@mf.no
Eikrem, Asle
Førsteamanuensis
E-mail: Asle.Eikrem@mf.no
Phone: 22590641
Kontor: 365
Graff-Kallevåg, Kristin
Postdoktor
E-mail: Kristin.Graff@mf.no
Phone: 22590633
Kontor: 367A
Grau, Marion
Professor
E-mail: Marion.Grau@mf.no
Phone: 22590554
Kontor: 332
Hegertun, Terje
Professor
E-mail: Terje.Hegertun@mf.no
Phone: 22590551
Kontor: 467
Hegstad, Harald
Professor i seksjonsleder ST/MV
E-mail: Harald.Hegstad@mf.no
Phone: 22590572
Kontor: 324B
Heiene, Gunnar Harald
Professor i etikk
E-mail: Gunnar.Heiene@mf.no
Phone: 22590617
Kontor: 470
Hugdal, Gunhild Maria
Stipendiat
E-mail: Gunhild.M.Hugdal@mf.no
Phone: 22590519
Kontor: 368
Ledstam, Maria
Stipendiat
E-mail: Maria.Ledstam@mf.no
Phone: 22590545
Kontor: 321A
Movafagh, Hilde Marie Øgreid
Stipendiat
E-mail: Hilde.M.Movafagh@mf.no
Phone: 22590656
Kontor: 478D
Sannes, Kjell Olav
Professor emeritus
E-mail: Kjell.O.Sannes@mf.no
Thorbjørnsen, Svein Olaf
Professor i etikk
E-mail: Svein.O.Thorbjornsen@mf.no
Phone: 22590582
Kontor: 473
Ånonsen, Maria Stensvold
Stipendiat
E-mail: Maria.Anonsen@mf.no
Phone: 22590516
Kontor: 322
Østnor, Lars
Professor emeritus
E-mail: Lars.Ostnor@mf.no

MISSIOLOGY (MV)

Engelsviken, Tormod
Professor emeritus
E-mail: Tormod.Engelsviken@mf.no
Phone: 92623007
Fotland, Roar G.
Førsteamanuensis i Avd.leder rel. og samf.
E-mail: Roar.G.Fotland@mf.no
Phone: 22590588
Kontor: 337
Nikolajsen, Jeppe Bach
Professor II
E-mail: Jeppe.B.Nikolajsen@mf.no
Phone: 22590500

PRACTICAL THEOLOGY (PT)

Birkedal, Erling
Prosjektleder, Menighetsutv. i folkekirken
E-mail: Erling.Birkedal@mf.no
Phone: 22590518
Kontor: 422B
Birkeland, Ingerid Louise
Universitetslektor
E-mail: Ingerid.L.Birkeland@mf.no
Phone: 22590604
Christoffersen, Jan Terje
Førstelektor i liturgikk
E-mail: Jan.T.Christoffersen@mf.no
Phone: 22590565
Kontor: 459
Edland, Einar Eidsaa
Stipendiat
E-mail: Einar.E.Edland@mf.no
Phone: 22590583
Kontor: 321B
Eskildsen, Roald
Praksisleder/universitetslektor
E-mail: Roald.Eskildsen@mf.no
Phone: 22590562
Kontor: 460
Fagermoen, Tron
Førstelektor i diakoni/ekklesiologi
E-mail: Tron.Fagermoen@mf.no
Phone: 22590528
Kontor: 472
Gylver, Sunniva
Stipendiat
E-mail: Sunniva.Gylver@mf.no
Phone: 22590623
Kontor: 422A
Holm, Vegard
Stipendiat
E-mail: Vegard.Holm@mf.no
Phone: 22590579
Kontor: 465
Isaksen, Sjur E.
Førstelektor II
E-mail: Sjur.Isaksen@mf.no
Phone: 22590628
Kontor: 460
Kaufman, Tone Stangeland
Førsteamanuensis
E-mail: Tone.S.Kaufman@mf.no
Phone: 22590529
Kontor: 455
Rystad, Linn Sæbø
Stipendiat
E-mail: Linn.S.Rystad@mf.no
Phone: 22590627
Kontor: 454
Sandsmark, Astrid
Universitetslektor i ungdomsdiakoni/-teologi, Seksjonsleder PT
E-mail: Astrid.Sandsmark@mf.no
Phone: 22590578
Kontor: 466
Saxegaard, Fredrik
Praktikumsleder
E-mail: Fredrik.Saxegaard@mf.no
Phone: 22590571
Kontor: 461
Sefland, Idun Strøm
Universitetslektor i sjelesorg
E-mail: Idun.S.Sefland@mf.no
Phone: 22590603
Kontor: 456
Ward, Peter
Professor II
E-mail: Peter.Ward@mf.no
Phone: 22590500
Kontor: 424
Westly, Inge
Leder kirkelig EVU og oppdragsforskning
E-mail: Inge.Westly@mf.no
Phone: 22590593
Kontor: 422A

PHILOSOPHY OF RELIGIOUS EDUCATION (RP)

Holmqvist, Morten
Førsteamanuensis
E-mail: Morten.Holmqvist@mf.no
Phone: 22590606
Kontor: 471
Leganger-Krogstad, Heid
Professor
E-mail: Heid.Leganger-krogstad@mf.no
Phone: 22590507
Kontor: 457
Mogstad, Sverre Dag
Professor
E-mail: Sverre.D.Mogstad@mf.no
Phone: 22590618
Kontor: 471
Snoek, Lina Engelstad
Stipendiat
E-mail: Lina.E.Snoek@mf.no
Phone: 22590592
Kontor: 474

RELIGIOUS STUDIES (RV)

Anker, Trine
Førsteamanuensis i Leder lektorprogrammet
E-mail: Trine.Anker@mf.no
Phone: 22590543
Kontor: 333
Frydenlund, Iselin
Postdoktor
E-mail: Iselin.Frydenlund@mf.no
Phone: 22590619
Kontor: 367B
Gravem, Peder
Professor emeritus
E-mail: Peder.Gravem@mf.no
Korsvoll, Nils Hallvard
Stipendiat
E-mail: Nils.H.Korsvoll@mf.no
Phone: 22590598
Kontor: 478A
Lende, Gina
Rådgiver RVS/postdoktor
E-mail: Gina.Lende@mf.no
Phone: 22590575
Kontor: 369
Lied, Liv Ingeborg
Professor
E-mail: Liv.I.Lied@mf.no
Phone: 22590526
Kontor: 334
Midttun, Ann
Førstelektor/EVU-leder skole i Avd.leder rel. og ped.
E-mail: Ann.Midttun@mf.no
Phone: 22590599
Kontor: 330
Romarheim, Arild
Førsteamanuensis emeritus
E-mail: Arild.Romarheim@mf.no
Toft, Audun
Stipendiat
E-mail: Audun.Toft@mf.no
Phone: 22590560
Kontor: 370B

PSYCHOLOGY OF RELIGION (RPSY)

Danbolt, Lars Johan
Professor i rel.psyk/sjelesorg
E-mail: Lars.Danbolt@mf.no
Phone: 22590513
Kontor: 458
Engedal, Leif Gunnar
Professor II i rel.psyk/sjelesorg
E-mail: Leif.G.Engedal@mf.no
Phone: 22590500
Kontor: 458
Iversen, Roald
Førsteamanuensis II i sjelesorg
E-mail: Roald.Iversen@mf.no
Sandage, Steven
Professor II
E-mail: Steven.Sandage@mf.no
Phone: 22590500
Stålsett, Gry
Førsteamanuensis i rel.psyk. i rel.psyk
E-mail: Gry.Stalsett@mf.no
Phone: 22590643
Kontor: 478D
Sørensen, Torgeir
Førsteamanuensis II
E-mail: Torgeir.Sorensen@mf.no
Phone: 22590533
Ulstein, Gunn-Ingrid
Stipendiat
E-mail: Gunn.I.Ulstein@mf.no
Phone: 22590660
Kontor: 464

SOCIAL SCIENCES (SAM)

Ammerman, Nancy T.
Professor II
E-mail: Nancy.T.Ammerman@mf.no
Phone: 22590500
Gleiss, Marielle Stigum
Førsteamanuensis
E-mail: Marielle.S.Gleiss@mf.no
Phone: 22590605
Kontor: 324A
Grimsby, Lars Kåre
Universitetslektor
E-mail: Lars.K.Grimsby@mf.no
Phone: 22590632
Kontor: 323
Iversen, Lars Åsmund Laird
Førsteamanuensis i seksjonsleder PED/RV/SAM/RPSY
E-mail: Lars.L.Iversen@mf.no
Phone: 22590652
Kontor: 325A
Lauritzen, Solvor Mjøberg
Postdoktor
E-mail: Solvor.M.Lauritzen@mf.no
Phone: 22590597
Kontor: 326
Lenz, Claudia
Førsteamanuensis
E-mail: Claudia.Lenz@mf.no
Phone: 22590629
Kontor: 329
Nilssen, Torbjørg Torp
Universitetslektor/praksisleder
E-mail: Torbjorg.T.Nilssen@mf.no
Phone: 22590546
Kontor: 360
Stålsett, Sturla Johan
Professor
E-mail: Sturla.Stalsett@mf.no
Phone: 22590634
Kontor: 335

PEDAGOGIKK

Afdal, Geir Sigmund
Professor
E-mail: Geir.Afdal@mf.no
Phone: 22590607
Kontor: 474
Stray, Janicke Heldal
Førsteamanuensis
E-mail: Janicke.H.Stray@mf.no
Phone: 22590586
Kontor: 336
Sætra, Emil
Stipendiat
E-mail: Emil.Satra@mf.no
Phone: 22590612
Kontor: 321C