MANAGEMENT | A | B | C | D | E | F | G | H | I | J | K | L | M | N | O | R | S | T | U | V | W | Ø | Å

MANAGEMENT

Haanes, Vidar Leif
Rektor/professor KH
E-mail: Vidar.L.Haanes@mf.no
Phone: 22590540
Kontor: 349
Henriksen, Jan-Olav
Forskningsdekan/professor ST
E-mail: Jan.O.Henriksen@mf.no
Phone: 22590534
Kontor: 348A
Møller, Hilde Brekke
Studiesjef
E-mail: Hilde.B.Moller@mf.no
Phone: 22590636
Kontor: 351B
Pettersen, Beate
Direktør
E-mail: Beate.Pettersen@mf.no
Phone: 22590555
Kontor: 350B
Sandvik, Gunstein
Økonomidirektør
E-mail: Gunstein.Sandvik@mf.no
Phone: 22590644
Kontor: 344
Søvik, Atle Ottesen
Studiedekan/professor ST
E-mail: Atle.O.Sovik@mf.no
Phone: 22590536
Kontor: 351

A

Aadland, Åse Fredrikke Ree
Kommunikasjonsrådgiver
E-mail: Fredrikke.R.Aadland@mf.no
Phone: 22590550
Kontor: 356
Aarflot, Andreas
Professor emeritus
Aarflot, Christine Henriksen
Stipendiat
E-mail: Christine.H.Aarflot@mf.no
Phone: 22590596
Kontor: 370A
Aavitsland, Kristin Bliksrud
Professor
E-mail: Kristin.B.Aavitsland@mf.no
Phone: 22590615
Kontor: 343
Afdal, Geir Sigmund
Professor
E-mail: Geir.Afdal@mf.no
Phone: 22590607
Kontor: 474
Aksnes, Åsmund
Arkivmedarbeider
E-mail: Asmund.Aksnes@mf.no
Phone: 22590542
Kontor: 234
Ammerman, Nancy T.
Professor II
E-mail: Nancy.T.Ammerman@mf.no
Phone: 22590500
Anker, Trine
Førsteamanuensis, Leder lektorprogram
E-mail: Trine.Anker@mf.no
Phone: 22590543
Kontor: 333
Arnesen, Hilde
Kommunikasjonsrådgiver
E-mail: Hilde.Arnesen@mf.no
Phone: 22590585
Kontor: 357A
Asheim, Ivar
Professor emeritus
E-mail: Ivar.Asheim@mf.no
Aspeland, Andreas Støvik
Studentassistent
Austad, Torleiv
Professor emeritus
E-mail: Torleiv.Austad@mf.no

B

Baasland, Ernst
Professor emeritus
Birkedal, Erling
Prosjektleder, Menighetsutv. i folkekirken
E-mail: Erling.Birkedal@mf.no
Phone: 22590518
Kontor: 422B
Birkeland, Ingerid Louise
Universitetslektor
E-mail: Ingerid.L.Birkeland@mf.no
Phone: 22590604
Bjerkreim-Bentzen, Bjørn Eirik
Studentprest
E-mail: Bjorn.Eirik.Bjerkreim-Bentzen@mf.no
Phone: 22590538
Kontor: 328
Bjørndal, Silje Kvamme
Stipendiat
E-mail: Silje.Bjorndal@mf.no
Phone: 22590592
Kontor: 424
Bogen, Marthe
Studiekonsulent
E-mail: Marthe.Bogen@mf.no
Phone: 22590564
Bonde, Line Melballe
Stipendiat
E-mail: Line.M.Bonde@mf.no
Phone: 22590502
Kontor: 370C
Bru-Olsen, Solveig Elin
Sjefssekretær
E-mail: Solveig.E.Bru@mf.no
Phone: 22590557
Kontor: 350A
Bø, Mona Gulbrandsen
Rådgiver
E-mail: Mona.G.Bo@mf.no
Phone: 22590517
Kontor: 359

C

Christoffersen, Jan Terje
Førstelektor i liturgikk
E-mail: Jan.T.Christoffersen@mf.no
Phone: 22590565
Kontor: 459
Czaika, Otfried
Professor
E-mail: Otfried.Czaika@mf.no
Phone: 22590581
Kontor: 340

D

Danbolt, Lars Johan
Professor i rel.psyk/sjelesorg
E-mail: Lars.Danbolt@mf.no
Phone: 22590513
Kontor: 458

E

Edland, Einar Eidsaa
Stipendiat
E-mail: Einar.E.Edland@mf.no
Phone: 22590583
Kontor: 321B
Eikaas, Åsulv Wergeland
Førstekonsulent eksamen
E-mail: Asulv.Eikaas@mf.no
Phone: 22590616
Kontor: 362
Eikje, Sindre Gelius
Rekrutteringskonsulent
E-mail: Sindre.G.Eikje@mf.no
Eikrem, Asle
Førsteamanuensis
E-mail: Asle.Eikrem@mf.no
Phone: 22590641
Kontor: 365
Engedal, Leif Gunnar
Professor II i rel.psyk/sjelesorg
E-mail: Leif.G.Engedal@mf.no
Phone: 22590500
Kontor: 458
Engelsviken, Tormod
Professor emeritus
E-mail: Tormod.Engelsviken@mf.no
Phone: 92623007
Eriksen, Arne Johannes
Spesialrådgiver
E-mail: Arne.J.Eriksen@mf.no
Phone: 22590558
Kontor: 221

F

Fagermoen, Tron
Universitetslektor i diakoni/ekklesiologi, Seksjonsleder PT
E-mail: Tron.Fagermoen@mf.no
Phone: 22590528
Kontor: 472
Filtvedt, Ole Jakob
Postdoktor
E-mail: Ole.J.Filtvedt@mf.no
Phone: 22590657
Kontor: 478B
Fiskum, Ester-Marie
Internasjonal studentassistent
Fotland, Roar G.
Førsteamanuensis
E-mail: Roar.G.Fotland@mf.no
Phone: 22590588
Kontor: 337
Fretheim, Kjetil
Professor i etikk og diakoni, Avd.leder religion og samfunn
E-mail: Kjetil.Fretheim@mf.no
Phone: 22590625
Kontor: 325B
Frydenlund, Iselin
Postdoktor
E-mail: Iselin.Frydenlund@mf.no
Phone: 22590619
Kontor: 367B
Førre, Hilde Sjo
Førstekonsulent eksamen
E-mail: Hilde.S.Forre@mf.no
Phone: 22590655
Kontor: 361

G

Ghica, Victor
Professor
E-mail: Victor.Ghica@mf.no
Phone: 22590577
Kontor: 478E
Gillebo, Inger-Johanne
Spesialbibliotekar
E-mail: Inger.J.Gillebo@mf.no
Phone: 22590515
Kontor: 216
Gleiss, Marielle Stigum
Førsteamanuensis
E-mail: Marielle.S.Gleiss@mf.no
Phone: 22590605
Kontor: 324A
Graff-Kallevåg, Kristin
Postdoktor
E-mail: Kristin.Graff@mf.no
Phone: 22590633
Kontor: 367A
Granerød, Gard
Professor, Seksjonsleder GT
E-mail: Gard.Granerod@mf.no
Phone: 22590651
Kontor: 331
Granum, Helene Benedikte
Studentassistent
Grau, Marion
Professor
E-mail: Marion.Grau@mf.no
Phone: 22590554
Kontor: 332
Gravem, Peder
Professor emeritus
E-mail: Peder.Gravem@mf.no
Gylver, Sunniva
Stipendiat
E-mail: Sunniva.Gylver@mf.no
Phone: 22590623
Kontor: 323

H

Haga, Joar
Postdoktor
E-mail: Joar.Haga@mf.no
Phone: 22590650
Kontor: 370C
Hasvold, Hilde Kristine
Regnskapssjef
E-mail: Hilde.K.Hasvold@mf.no
Phone: 22590569
Kontor: 347
Hegertun, Terje
Professor
E-mail: Terje.Hegertun@mf.no
Phone: 22590551
Kontor: 467
Hegstad, Harald
Professor, Seksjonsleder ST/MV
E-mail: Harald.Hegstad@mf.no
Phone: 22590572
Kontor: 324B
Heiene, Gunnar Harald
Professor i etikk
E-mail: Gunnar.Heiene@mf.no
Phone: 22590617
Kontor: 470
Hillestad, Berit Widerøe
Rådgiver
E-mail: Berit.W.Hillestad@mf.no
Phone: 22590595
Kontor: 358A
Ho, Johan
IT-konsulent
E-mail: Johan.Ho@mf.no
Phone: 22590541
Kontor: 364
Holm, Vegard
Stipendiat
E-mail: Vegard.Holm@mf.no
Phone: 22590579
Kontor: 465
Holmqvist, Morten
Førsteamanuensis
E-mail: Morten.Holmqvist@mf.no
Phone: 22590606
Kontor: 463
Hugdal, Gunhild Maria
Stipendiat
E-mail: Gunhild.M.Hugdal@mf.no
Phone: 22590519
Kontor: 368
Hvalvik, Reidar
Professor, Seksjonsleder NT
E-mail: Reidar.Hvalvik@mf.no
Phone: 22590535
Kontor: 338
Høeg, Hildegun Hennum
Rådgiver
E-mail: Hildegun.H.Hoeg@mf.no
Phone: 22590521
Kontor: 352B

I

Isaksen, Sjur E.
Førstelektor
E-mail: Sjur.Isaksen@mf.no
Phone: 22590628
Kontor: 460
Iversen, Lars Åsmund Laird
Førsteamanuensis, Seksjonsleder PED/RV/SAM/RPSY
E-mail: Lars.L.Iversen@mf.no
Phone: 22590652
Kontor: 325A
Iversen, Roald
Førsteamanuensis II i sjelesorg
E-mail: Roald.Iversen@mf.no

J

Jensen, Morten Hørning
Professor II
E-mail: Morten.H.Jensen@mf.no
Phone: 22590500
Jeppesen, Erna Kirstine
Inspektør
E-mail: Erna.K.Jeppesen@mf.no
Joachimsen, Kristin
Professor
E-mail: Kristin.Joachimsen@mf.no
Phone: 22590640
Kontor: 329

K

Kaufman, John Wayne
Førsteamanuensis, Seksjonsleder KH
E-mail: John.W.Kaufman@mf.no
Phone: 22590626
Kontor: 341
Kaufman, Tone Stangeland
Førsteamanuensis
E-mail: Tone.S.Kaufman@mf.no
Phone: 22590529
Kontor: 455
Kokkin, Laila Merete Tami
Resepsjonsmedarbeider
E-mail: Laila.M.T.Kokkin@mf.no
Phone: 22590500
Korsvoll, Nils Hallvard
Stipendiat
E-mail: Nils.H.Korsvoll@mf.no
Phone: 22590598
Kontor: 478A
Krabye, Pirjo
Studiekonsulent
E-mail: Pirjo.Krabye@mf.no
Phone: 22590570
Kontor: 353

L

Lauritzen, Solvor Mjøberg
Postdoktor
E-mail: Solvor.M.Lauritzen@mf.no
Phone: 22590597
Kontor: 326
Ledstam, Maria
Stipendiat
E-mail: Maria.Ledstam@mf.no
Phone: 22590545
Kontor: 321A
Leganger-Krogstad, Heid
Professor
E-mail: Heid.Leganger-krogstad@mf.no
Phone: 22590507
Kontor: 457
Lende, Gina
Postdoktor
E-mail: Gina.Lende@mf.no
Phone: 22590575
Kontor: 369
Lenz, Claudia
Førsteamanuensis
E-mail: Claudia.Lenz@mf.no
Phone: 22590629
Kontor: 323
Lied, Liv Ingeborg
Professor
E-mail: Liv.I.Lied@mf.no
Phone: 22590526
Kontor: 334
Lunde, Elin
Studentprest
E-mail: Elin.Lunde@mf.no
Phone: 22590590
Kontor: 327
Lyngroth, Bjørn
Rådgiver internasjonalisering
E-mail: Bjorn.Lyngroth@mf.no
Phone: 22590574
Kontor: 357B
Løsnesløkken, Elisabeth
Førstekonsulent
E-mail: Elisabeth.Losneslokken@mf.no
Phone: 22590523
Kontor: 358B
Løvaas, Hanne Rakel
Konsulent
E-mail: Hanne.R.Lovaas@mf.no
Phone: 22590525
Kontor: 218

M

Meirelles, Maria Antonieta Escobar
Kjøkkenassistent
E-mail: Maria.A.E.Meirelles@mf.no
Phone: 22590512
Kontor: 479
Midttun, Ann
Førstelektor/EVU-leder skole, Avd.leder rel. og ped.
E-mail: Ann.Midttun@mf.no
Phone: 22590599
Kontor: 330
Moe, Lars
IT-leder
E-mail: Lars.Moe@mf.no
Phone: 22590589
Kontor: 364
Mogstad, Sverre Dag
Professor
E-mail: Sverre.D.Mogstad@mf.no
Phone: 22590618
Kontor: 471
Monger, Matthew Phillip
Stipendiat
E-mail: Matthew.P.Monger@mf.no
Phone: 22590649
Kontor: 478C
Mosdøl, Hallvard Olavson
Førstelektor II
E-mail: Hallvard.O.Mosdol@mf.no
Phone: 22590620
Movafagh, Hilde Marie Øgreid
Stipendiat
E-mail: Hilde.M.Movafagh@mf.no
Phone: 22590656
Kontor: 478D

N

Nikolajsen, Jeppe Bach
Professor II
E-mail: Jeppe.B.Nikolajsen@mf.no
Phone: 22590500
Nilssen, Torbjørg Torp
Universitetslektor/praksisleder
E-mail: Torbjorg.T.Nilssen@mf.no
Phone: 22590546
Kontor: 360
Norseth, Kristin
Førsteamanuensis i kirke- og misjonshistorie
E-mail: Kristin.Norseth@mf.no
Phone: 22590532
Kontor: 324C

O

Oftestad, Bernt T.
Professor emeritus
Oftestad, Eivor Andersen
Forsker
E-mail: E.A.Oftestad@mf.no
Phone: 22590614
Kontor: 367C
Ophoff, Brooke
Internasjonal studentassistent
Opsal, Rebekka Rindal
Studentassistent
Osnes, Torunn
Stipendiat
E-mail: Torunn.Osnes@mf.no
Phone: 22590642
Kontor: 424

R

Romarheim, Arild
Førsteamanuensis emeritus
E-mail: Arild.Romarheim@mf.no
Rystad, Linn Sæbø
Stipendiat
E-mail: Linn.S.Rystad@mf.no
Phone: 22590627
Kontor: 454
Røgenes, Hans Olav
Vaktmester - Vikar
E-mail: Hans.O.Rogenes@mf.no
Phone: 22590587
Kontor: 142
Røren, Bente
Spesialbibliotekar
E-mail: Bente.Roren@mf.no
Phone: 22590524
Kontor: 216
Røsæg, Nils Aksel
Ph.d.-koordinator
E-mail: Nils.A.Rosag@mf.no
Phone: 22590553
Kontor: 354

S

Sammut, Maria Junttila
Stipendiat
E-mail: Maria.J.Sammut@mf.no
Phone: 22590635
Kontor: 424
Sand, Nadia
Kurs/administrasjonssekretær
E-mail: Nadia.Sand@mf.no
Phone: 22590531
Kontor: 352A
Sandage, Steven
Professor II
E-mail: Steven.Sandage@mf.no
Phone: 22590500
Sandnes, Karl Olav
Professor
E-mail: Karl.O.Sandnes@mf.no
Phone: 22590537
Kontor: 342
Sandsmark, Astrid
Universitetslektor i ungdomsdiakoni/ungdomsteologi
E-mail: Astrid.Sandsmark@mf.no
Phone: 22590578
Kontor: 466
Sandvei, Bjørn Helge
Førstelektor emeritus
E-mail: Bjorn.H.Sandvei@mf.no
Sandvik, Lena Skattum
Kommunikasjonsrådgiver/Leder komm.avd.
E-mail: Lena.S.Sandvik@mf.no
Phone: 22590552
Kontor: 356
Sannes, Kjell Olav
Professor emeritus
E-mail: Kjell.O.Sannes@mf.no
Saxegaard, Fredrik
Praktikumsleder
E-mail: Fredrik.Saxegaard@mf.no
Phone: 22590571
Kontor: 461
Schumacher, Jan
Førsteamanuensis emeritus
E-mail: Jan.Schumacher@mf.no
Sefland, Idun Strøm
Praksisleder
E-mail: Idun.S.Sefland@mf.no
Phone: 22590603
Kontor: 456
Skarsaune, Oskar
Professor emeritus
E-mail: Oskar.Skarsaune@mf.no
Skjelle, Berit
Økonomikonsulent
E-mail: Berit.Skjelle@mf.no
Phone: 22590567
Kontor: 345
Solberg-Johansen, Kjell-Arne
Driftssjef/vaktmester
E-mail: Kjell-A.S-Johansen@mf.no
Phone: 22590601
Kontor: 142
Strandheim, Elna Oline
Biblioteksjef
E-mail: Elna.Strandheim@mf.no
Phone: 22590522
Kontor: 219
Stray, Janicke Heldal
Førsteamanuensis
E-mail: Janicke.H.Stray@mf.no
Phone: 22590586
Kontor: 336
Stålsett, Gry
Førsteamanuensis II i rel.psyk
E-mail: Gry.Stalsett@mf.no
Phone: 22590643
Kontor: 478D
Stålsett, Sturla Johan
Professor
E-mail: Sturla.Stalsett@mf.no
Phone: 22590634
Kontor: 335
Svanholm, Ranveig Dahle
Studentassistent
Synnes, Martin
Førsteamanuensis emeritus
E-mail: Martin.Synnes@mf.no
Sæbø, Magne
Professor emeritus
E-mail: Magne.Sabo@mf.no
Sætra, Emil
Stipendiat
E-mail: Emil.Satra@mf.no
Phone: 22590612
Kontor: 321C
Sætre, Per Kristian Hovden
Stipendiat
E-mail: Per.K.Satre@mf.no
Phone: 22590561
Kontor: 321A
Sørensen, Torgeir
Førsteamanuensis II
E-mail: Torgeir.Sorensen@mf.no
Phone: 22590533

T

Thorbjørnsen, Svein Olaf
Professor i etikk
E-mail: Svein.O.Thorbjornsen@mf.no
Phone: 22590582
Kontor: 473
Toft, Audun
Stipendiat
E-mail: Audun.Toft@mf.no
Phone: 22590560
Kontor: 370B
Torgersen, Harald Brummenæs
Stipendiat
E-mail: Harald.Torgersen@mf.no
Phone: 22590630
Kontor: 366
Tveito, Birgitte
Studentassistent
Tveito, Hanne Birgitte Sødal
Universitetslektor
E-mail: Hanne.S.Tveito@mf.no
Phone: 22590613
Kontor: 468

U

Ulstein, Gunn-Ingrid
Stipendiat
E-mail: Gunn.I.Ulstein@mf.no
Phone: 22590660
Kontor: 464

V

Vestøl, Inger Helene
Konsulent
E-mail: Inger.H.Vestol@mf.no
Phone: 22590566
Kontor: 348B
Vik, Rune
Rådgiver-opptaksleder
E-mail: Rune.Vik@mf.no
Phone: 22590622
Kontor: 355

W

Wang, Gunnar
Rådgiver
E-mail: Gunnar.Wang@mf.no
Phone: 22590568
Kontor: 346
Ward, Peter
Professor II
E-mail: Peter.Ward@mf.no
Phone: 22590500
Kontor: 424
Wehus, Glenn Øystein
Førstelektor i gresk
E-mail: Glenn.O.Wehus@mf.no
Phone: 22590611
Kontor: 469
Wergeland, Andrew Donald
Universitetslektor i hebraisk
E-mail: Andrew.Wergeland@mf.no
Phone: 22590610
Kontor: 475
Westly, Inge
Leder kirkelig EVU og oppdragsforskning
E-mail: Inge.Westly@mf.no
Phone: 22590593
Kontor: 422A
Weyde, Karl William
Professor
E-mail: Karl.W.Weyde@mf.no
Phone: 22590549
Kontor: 339
Wilhelmsen, Vibeke
Kurs/administrasjonssekretær
E-mail: Vibeke.Wilhelmsen@mf.no
Phone: 22590531
Kontor: 352A
Woldseth, Erlend
Rådgiver
E-mail: Erlend.Woldseth@mf.no
Phone: 22590637
Kontor: 360

Ø

Østnor, Lars
Professor emeritus
E-mail: Lars.Ostnor@mf.no

Å

Ånonsen, Maria Stensvold
Stipendiat
E-mail: Maria.Anonsen@mf.no
Phone: 22590516
Kontor: 322